Wieści obozowe – pilne informacje

Do rozpoczęcia obozu został już nieco ponad tydzień, więc w związku z tym publikujemy kolejny komunikat z ważnymi informacjami – prosimy o uważne ich przeczytnie i ewentualny kontakt w razie potrzeby! Aktualne informacje będą pojawiać się zarówno w WIEŚCIACH oraz w zakładce OBÓZ 2022.

PAKOWANIE

Prosimy o dokładne sprawdzenie listy obozowej (dostępnej tutaj) i uzupełnienie braków. Jeżeli któryś z rodziców umawiał się z kadrą na wypożyczenie jakiegoś elementu wyposażenia to prosimy o jak najszybsze przypomnienie się z tym, ponieważ już w środę znajdujemy się na kwaterce!

WYJAZD NA OBÓZ

Wyjazd: poniedziałek 11.07, godzina 10:00 ul. Księcia Sambora (zatoczka dla autokarów).
Powrót: sobota 30.07, godzina zostanie podana w trakcie obozu.

Przypominamy o oświadczeniu, które należy wypełnić, podpisać i dostarczyć w dniu wyjazdu (chłopacy, którzy jadą na kwaterkę zabierają je wypełnione ze sobą już 06.07). Bez niego dziecko nie może być wpuszczone do autokaru!

BUTELKI Z FILTREM

Każdy harcerz zabiera na obóz butelkę do wody z filtrem. Jest to koszt rzędu 20-35zł (m.in. Dafi), a taka butelka na spokojnie starczy na przefiltrowanie 150l wody. W tym roku po raz pierwszy na obozie pojawią się baniaki 1000-litrowe, z których harcerki i harcerze brać będą wodę do picia. Z jednej strony ułatwi to dostarczanie wody, z drugiej strony będzie to najczystsza możliwa woda, ponieważ kupujemy ją prosto z wodociągów miejskich, a dostarcza nam ją bezpośrednio OSP. Aby jednak definitywnie rozwiązać wszelkie kwestie higieny chcemy, aby każdy posiadał swoją butelkę z filtrem, której będzie używał do picia tej wody. Baniaki będą dostosowane do tego, żeby nalewać wodę pod mniejszym ciśnieniem, żeby harcerze mogli nalewać też wodę do butelek i baniaków 5l, aby zabierać ją do podobozów i żeby łatwiej było z tych baniaków napełniać butelki.

ODWIEDZINY RODZICÓW

W tym roku odwiedziny odbywają się w dniu 24.07 (niedziela). W trakcie odwiedzin panować będzie też kilka zasad, o których przestrzeganie prosimy zadbać:

  • nie ma możliwości opuszczania z uczestnikiem terenu obozu (!);
  • zachęcamy do parkowania dalej od miejsca obozowego, ponieważ przy samym miejscu obozowym nie będzie gdzie zaparkować, jak przyjedzie dużo samochodów. Należy równocześnie uważać, aby nie zastawić drogi dojazdowej (w najbliższym otoczeniu nie ma parkingu);
  • obóz zapewnia obiad dla wszystkich gości. Zachęcamy jednak do przywiezienia dodatkowego prowiantu;
  • prosimy o nie przywożenie większej ilości jedzenia, niż dziecko jest w stanie zjeść do końca dnia. Podobnie jak z jedzeniem przywożonym na początek obozu, jeśli nie zostanie ono do końca dnia zjedzone będzie musiało zostać skonfiskowane ze względów sanitarnych.

FAKTURY ZA OBÓZ

Faktury zostaną wystawione przez Okręg zbiorczo, jak w ostatnich latach, w ciągu 30 dni od zakończenia obozu. Proszę jednak, aby w miarę możliwości rodzice zgłosili zapotrzebowanie do rozpoczęcia obozu (wtedy jest szansa, że dostaną je w miarę od razu po obozie). Co ważne, aby rodzic mógł zgłosić zapotrzebowanie na fakturę, musi mieć w pełni opłaconą składkę. Zapotrzebowanie na faktury zgłaszamy do drużynowego, podając: imię i nazwisko rodzica, pełny adres oraz imię i nazwisko dziecka.

Jak zawsze, w razie pytań, niepewności, bądź niejasności prosimy o kontakt z drużynowym, tak by jak najszybciej rozwiązać problem!