Na tej stronie znajdą Państwo wszystkie najistotniejsze informacje dotyczące zbliżąjącego się obozu harcerskiego, będą one na bieżąco uzupełniane!
Miejsce
Lubiewo, jez. Łubowo (woj. Lubuskie)


Terminy
- Kwaterka: 06 – 12 lipca (dotyczy starszych, doświadczonych chłopaków)
- Obóz: 13 lipca – 02 sierpnia 2026
- Karty uczestnika: do 19 kwietnia 2026
Wyjazd: 13.07, godzina i miejsce zostanie podana w czerwcu.
Powrót: 02.08, godzina zostanie podana w trakcie obozu.
Wpłaty
Koszt obozu to 1900zł
W przypadku rodzeństwa każde płaci po 1750zł
- I rata: do 10 kwietnia – 600 zł
- II rata + karta obozowa: do 10 maja – 600 zł
- III rata: do 10 czerwca – 700 zł (550 zł, jeśli rodzeństwo)
Wpłaty należy umieszczać na konto obozowe:
87 1020 1026 0000 1102 0473 9415 (PKO)
Odbiorca: Obóz Watra Okręg Północno-Zachodni
Przelewy prosimy tytułować w następujący sposób:
,,Składka programowa [imię i nazwisko], obóz 2026, [która rata]”
Również do końca maja należy uregulować w pełni składki roczne, tak by były opłacone do III kwartału włącznie.


Karty obozowe (wypełniamy czytelnie, drukowanymi literami)
Karta obozowa – małoletni – link
Kartę obozową drukujemy na jednej kartce, dwustronnie. Prosimy wypełnić z uwagą, bez brakujących podpisów (obojga opiekunów prawnych), szczególnie ważne są daty szczepień, a także inne kwestie dotyczące stanu zdrowia dziecka – te informacje są kluczowe i pominięcie ich uniemożliwia nam dokładne przygotowanie się na sytuację kryzysową.
Kartę obozową należy dostarczyć na wybraną ze zbiórek drużyny. Należy to zrobić najpóźniej do 19 kwietnia, jest to odgórny termin, proszę go nie przekraczać, ponieważ jestem zobowiązany przekazać te dokumenty dalej komendantowi.
Rodzice harcerzy jadących na biwak mogą przekazać karty na samym początku biwaku Szczepu. Jestem przekonany, że będzie to znaczne ułatwienie.
Kontakt
- Komendant zgrupowania phm. Jacek Marków HR – 737 798 926
- Komendant podobozu „Orląt” pwd. Jan Borowiak HO – 536 740 727
- Przyboczni:
pwd. Bartosz Niedziela HO – 667 990 015
ćw. Michał Jarecki – 669 411 816


Informator obozowy
Znajdą tam Państwo dodatkowe informacje o obozie, między innymi o tym czym jest kwaterka i czego można się spodziewać na obozie.
INFORMATOR
Dodatkowo w zakładce pobieralnia znajdują się linki do pobrania zarówno informatora jak i karty obozowej
Ekwipunek niezbędny na obóz
Pakujemy się w duży plecak turystyczny (ok. 45-65l) – nie walizkę ani torbę. Istotne jest by każdy harcerz spakował się sam, żeby potrafił też zrobić to na obozie, kiedy będzie to konieczne. Przypominamy o zasadzie, że dobrze spakowany harcerz nie niesie nic w rękach. To co jest przytroczone do plecaka nie powinno się bujać ani obijać. Lepiej żeby harcerz pakując się samodzielnie spakował za mało, niż nie wiedział i nie umiał ponownie spakować plecaka po tym jak spakował go rodzic.
Link do filmiku ułatwiającego pakownie: https://www.youtube.com/watch?v=u2CnKQlrllE
- pełne umundurowanie, czyli:
- bluza mundurowa
- spodnie mundurowe krótkie…
- …i długie
- pas
- getry
- wywijki
- rogatywka
- śpiwór
- karimata (najlepiej zwykła, nie pompowana – łatwo ją uszkodzić 😉 )
- mały plecak na gry (w ostateczności może być duży plecak, trzeba będzie zabrać podręczne rzeczy, przydatne podczas gier oraz cało dniowych wyjść z obozu)
- długie spodnie – (oprócz mundurowych, jakieś inne ciemne, polecany dres; natomiast dżinsy stanowczo odradzamy)
- krótkie spodenki (2-4 szt., mogą być sportowe)
- ciemny polar, bluza lub sweter
- kurtka przeciwdeszczowa w stonowanych kolorach
- 7 koszulek (będzie możliwość prania – jeżeli ktoś ma z zeszłych obozów lub wydarzeń harcerskich to zachęcamy)
- 7 par skarpetek
- 7 par majtek
- klapki (najlepiej gumowe) lub ewentualnie sandały
- buty ciężkie (trekkingowe) – w ciemnych kolorach (mundurowe)
- buty lekkie (np. trampki), sportowe (np. do grania w piłkę nożną, biegania, itp.)
- strój na połowinki (koszula lub ładniejsza koszulka – chodzi jedynie o to, żeby wyglądać bardziej odświętnie niż na co dzień, ale też bez przesady 😉 )
- strój sportowy
- rzeczy do higieny osobistej: szampon, mydło, szczoteczka do zębów, pasta, dezodorant
- preparat na komary
- szare mydło do prania ubrań i mycia się (najlepiej w kostce, „Biały Jeleń” lub „Biały Wielbłąd”)
- przyjmowane leki – oraz notatka jak są przyjmowane (zgodnie z przepisami ze względu na bezpieczeństwo leki przechowuje kadra)
- 2 duże ręczniki/ręcznik szybkoschnący z mikrofibry
- okulary przeciwsłoneczne
- czapka na słońce (jeżeli nie będzie czapki to rogatywka)
- krem przeciwsłoneczny (najlepiej mały, albo jeden na zastęp)
- kąpielówki
- kubek i menażka
- niezbędniki: nóż, widelec, łyżka
- butelka z filtrem!
- pakiet biszkopta wymieniony poniżej: (szczególnie ważne)
- latarka
- nóż
- kompas
- notatnik
- karta na stopnień
- 2 długopisy, ołówek i gumka
- nici (czarna, ciemnozielona, biała, czerwona i brązowa) + minimum 2 igły
- rękawiczki robocze/ogrodnicze do pracy, miarka
- ubrania na pionierkę (można pobrudzić się żywicą)
- zalecany prosty zegarek na rękę
- pieniądze na drobne wydatki (na obozie jak co roku będzie sklepik, jednak nie bierzecie za dużo pieniędzy, bo łatwo zgubić)
Do wzięcia na zastęp:
- proporzec
- apteczka (uzupełniona)
- telefon
- kociołek
Polecamy nie zabierać najlepszych ubrań i innych rzeczy, ze względu na ryzyko zniszczenia itp.
NIE zabieramy telefonów, powerbanków, słuchawek oraz wszelkich sprzętów i urządzeń elektronicznych! Zabrane bez pozwolenia urządzenia będą konfiskowane i oddane po obozie, lecz nie możemy odpowiadać za stan tych urządzeń!
Można wziąć jedzenie na drogę, lecz nie za dużo, tak, aby pierwszego dnia harcerz był to w stanie zjeść. Przechowywanie jedzenia w namiotach lub poza nimi przez harcerzy jest zakazane ze względu na przepisy i bezpieczeństwo!
Kontakt z dziećmi będzie odbywał się przez telefony kadry w wyznaczonych godzinach w trakcie obiadu i ciszy poobiedniej (ok. 14 – 15.30). Przed obozem pojawi się jeszcze dokładne ogłoszenie z numerami kontaktowymi oraz godzinami. Jak co roku przewidujemy dzień odwiedzin – zwykle 2 niedziela obozu.