Strój skautowy, dzięki swojej jednolitości, stanowi teraz więź braterstwa wśród chłopców na całym świecie.

Właściwe noszenie munduru i elegancja wyglądu poszczególnego Skauta czynią go wizytówką naszego Ruchu. Pokazuje on swoją dumę z siebie i ze swojej Drużyny.

Z drugiej strony, jeden niechlujny skaut, niedokładnie ubrany, może zawieść cały Ruch w oczach opinii publicznej.

Pokaż mi takiego człowieka, a pokażę ci takiego, który nie złapał prawdziwego Ducha Skautingu i który nie jest dumny z członkostwa w naszym wielkim Bractwie”.

Robert Baden-Powell

Poniżej znajdą Państwo listę elementów umundurowania, które można zakupić w Składnicy Harcerskiej 7Gór. Jeżeli zdarzy się, że Składnica nie będzie miała potrzebnego rozmiaru można próbować zamówić go w innej składnicy (np. Skaut, Squadnica, WGL). Prosimy jednak wówczas mieć na uwadze, by dany element (rogatywka, bluza, spodnie, pas) był sygnowany jako element umundurowania ZHR!

Istnieje również możliwość poszukiwań danych elementów na przeznaczonej do tego szczecińskiej grupie na FB, gdzie można wstawiać ogłoszenia kupna/sprzedaży ich dotyczące.

Przy wyborze rozmiaru prosimy mieć w pamięci, że Państwa syn niedługo zacznie szybko rosnąć, więc warto podciągnąć niektóre wymiary do górnej granicy 😉

(Poniżej prezentowane ceny są aktualne na dzień 21.11.2023 r.)