Ogłoszenia Obozowe

Czuwaj! Obóz zbliża się wielkimi krokami, więc zaczynamy bezpośrednie przygotowania.

Zanim o ekwipunku – krókie słowo do rodziców:

Drodzy rodzice,

już za chwilę zaczynamy obóz. Nie może się on obejść bez kwaterki, na którą w gronie bardziej doświadczonych harcerzy i kadry wyruszamy na parę dni przed przyjazdem uczestników. Budowane są wtedy stołówka, kuchnia, ziemianka, pomosty, myjki oraz latryny. W naszym środowisku od kilku lat na kwaterkę zapraszamy rodziców harcerek i harcerzy. Jest to czas, kiedy możemy wspólnie popracować i lepiej się poznać. Oczywiście nie trzeba przyjeżdżać na całą kwaterkę, można przyjechać na krótszy okres czasu – dzień, dwa lub trzy, w zależności od możliwości. Osoby, które pojechały na kwaterkę jeden raz, chętnie jeżdżą na nią w kolejnych latach – to dobry sposób na aktywny wypoczynek.

Jeżeli nie mają Państwo możliwości na przyjazd, bardzo mile widziana będzie również pomoc w przetransportowaniu nas na miejsce obozowe. W odróżnieniu od transportu uczestników autokarem, na kwaterkę dostać się musimy autami. Nasz tegoroczny obóz odbywa się w Lubaniewicach, gdzie podróż autem zajmuje poniżej dwóch godzin jazdy. Szczególnie zachęcamy właścicieli dużych samochodów.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą pomoc. Termin kwaterki to 30.06-05.07. Zbiórka o godz. 8:40 na Parkingu Galerii Gryf, wyjazd o godz. 9:00 i kierujemy się na tę lokalizację.

Czekamy na wasze zgłoszenia do dh. Oskara pod nr 517251133

Pakujemy się w duży plecak turystyczny (ok. 45-65l) – nie walizkę ani torbę. Istotne jest by każdy harcerz spakował się sam, żeby potrafił też zrobić to na obozie, kiedy będzie to konieczne. Przypominamy o zasadzie, że dobrze spakowany harcerz nie niesie nic w rękach. To co jest przytroczone do plecaka nie powinno się bujać ani obijać.

Jako poradnik polecamy jeden ze starych fimów instruktażowych stworzonych przez harcerzy z naszego Szczepu 🙂

Lista potrzebnych rzeczy:

• pełne umundurowanie, czyli:
    • bluza mundurowa
    • spodnie mundurowe krótkie…
    • …i długie
    • pas
    • getry
    • wywijki
    • rogatywka
  • śpiwór
  • karimata
  • mały plecak na gry (w ostateczności może być duży plecak, trzeba będzie zabrać podręczne rzeczy, przydatne podczas gier oraz całodniowych wyjść z obozu)
  • długie spodnie – (oprócz mundurowych, jakieś inne ciemne, polecany dres; natomiast dżinsy stanowczo odradzamy)
  • krótkie spodenki (2-4 szt., mogą być sportowe)
  • ciemny polar, bluza lub sweter
  • kurtka przeciwdeszczowa w stonowanych kolorach
  • min. 7 koszulek (będzie możliwość prania – jeżeli ktoś ma z zeszłych obozów lub wydarzeń harcerskich to zachęcamy)
  • 7 par skarpetek
  • 7 par majtek
  • klapki (najlepiej gumowe) lub ewentualnie sandały
  • buty ciężkie (trekkingowe) – w ciemnych kolorach (mundurowe)
  • buty lekkie (np. trampki), sportowe (np. do grania w piłkę nożną, biegania, itp.)
  • strój na połowinki (koszula lub ładniejsza koszulka – chodzi jedynie o to, żeby wyglądać bardziej odświętnie niż na co dzień, ale też bez przesady 😉 )
  • strój sportowy
  • rzeczy do higieny osobistej: szampon, mydło, szczoteczka do zębów, pasta, dezodorant
  • preparat na komary
  • szare mydło do prania ubrań i mycia się (najlepiej w kostce, „Biały Jeleń” lub „Biały Wielbłąd”)
  • miska – plastikowa miska do mycia się w myjkach ok. 9-18 l
  • przyjmowane leki – oraz notatka jak są przyjmowane (zgodnie z przepisami ze względu na bezpieczeństwo leki przechowuje kadra)
  • 2 duże ręczniki/ręcznik szybkoschnący z mikrofibry
  • okulary przeciwsłoneczne
  • czapka na słońce (jeżeli nie będzie czapki to rogatywka)
  • krem przeciwsłoneczny (najlepiej mały, albo jeden na zastęp)
  • kąpielówki
  • kubek i menażka
  • niezbędniki: nóż, widelec, łyżka
  • butelka z filtrem!
  • pakiet biszkopta wymieniony poniżej: (szczególnie ważne)
    • latarka
    • nóż
    • kompas
    • notatnik
    • karty na stopnie
    • 2 długopisy, ołówek i gumka
  • nici (czarna, ciemnozielona, biała, czerwona i brązowa) + minimum 2 igły
  • obrzędowa osobista chorągiewka (instrukcje rozesłane do zastępowych)
  • rękawiczki robocze/ogrodnicze do pracy, miarka
  • ubrania na pionierkę (można pobrudzić się żywicą)
  • wydrukowane karty na stopnie
  • pieniądze na drobne wydatki (na obozie jak co roku będzie sklepik, jednak nie bierzecie za dużo pieniędzy, bo łatwo zgubić)

Do wzięcia na zastęp:

• proporzec
  • apteczka (uzupełniona)
  • telefon
  • kociołek

Polecamy nie zabierać najlepszych ubrań i innych rzeczy, ze względu na ryzyko zniszczenia itp.

NIE zabieramy telefonów, powerbanków, słuchawek oraz wszelkich sprzętów i urządzeń elektronicznych! Zabrane bez pozwolenia urządzenia będą konfiskowane i oddane po obozie, lecz nie możemy odpowiadać za stan tych urządzeń!

Można wziąć jedzenie na drogę, lecz nie za dużo, tak, aby pierwszego dnia harcerz był to w stanie zjeść. Przechowywanie jedzenia w namiotach lub poza nimi przez harcerzy jest zakazane ze względu na przepisy i bezpieczeństwo!

Kontakt z dziećmi będzie odbywał się przez telefony kadry w wyznaczonych godzinach w trakcie obiadu i ciszy poobiedniej (ok. 14 – 15.30). Przed obozem pojawi się jeszcze dokładne ogłoszenie z numerami kontaktowymi oraz godzinami.