BIWAK ŚWINOUJŚCIE 2024

Zgodnie z poprzednimi informacjami poniżej znajdują się szczegóły zbliżającego się biwaku.

W dniach 05-07 stycznia 2024r. odbędzie się biwak drużyny w Świnoujściu. Naszą bazą noclegową będzie Harcówka III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego.

Spotykamy się w piątek o godzinie 18:00 na stacji Szczecin Dąbie (pociąg odjeżdża o godz. 18:25).
Planowo biwak zakończymy na tej samej stacji w niedzielę o godz. 13:50 (pociąg przyjeżdża o godz. 13:38).

Koszt biwaku wynosi 65zł (+ nie można zapomnieć o składce rocznej, o czym niżej), prosimy o tytułowanie składki w następujący sposób – „Składka programowa – [IMIĘ I NAZWISKO HARCERZA] biwak Świnoujście 2024” na numer konta drużyny – 81 1020 1026 0000 1102 0475 2327.

Potwierdzeniem udziału w biwaku stanowi wpłynięcie składki na konto – najpóźniej do środy, 3 stycznia 2024r. do godziny 17:00. W razie opóźnienia wpłaty prosimy o kontakt z drużynowym.

składka roczna

Przed biwakiem ze względu na ubezpieczenie należy uiścić również składkę roczną. Zachęcamy do wpłaty pełnej kwoty – 370 zł (lub 320 w przypadku rodzeństwa) [w związku z uchwałą Zarządu Okręgu o podniesieniu składki związkowej doszło do zmiany kwoty – w pierwotnej wersji opublikowanej przed uchwałą składka była o 20 zł niższa] , ponieważ regulując składkę za drużynę w styczniu otrzymujemy 10% bonifikaty i w ten sposób większa część składki zostaje do wykorzystania na potrzeby drużyny. Oczywiście możliwa jest też płatność kwartalna (93 zł/kwartał), a w przypadku trudnej sytuacji materialnej również miesięczna (30 zł/miesiąc). W razie pytań prosimy o kontakt z drużynowym.

W związku ze zmianą wysokości składki w przyszłości będziemy prosić o uzupełnienie rodziców, którzy wpłacili od razu pełną kwotę 350 zł, a w przypadku opłacenia kwartalnego dojdzie do wyrównania poprzez zmiany wysokości przyszłych przelewów. Nie trzeba przed biwakiem wyrównywać różnicy zaistniałej wraz z uchwałą Zarządu Okręgu.

Lista rzeczy do zabrania:

Pamiętajcie Druhowie, aby pakować się samemu – warto to ćwiczyć. Na ostatnim biwaku część harcerzy miała zdecydowanie za dużo rzeczy. Pakujemy się w jeden plecak, a jeśli przytraczamy coś do niego, to musi się sztywno trzymać. Niedopuszczalne są wiszące poniżej plecaka buty, czy wypadająca karimata. Bardzo utrudnia to marsz. Tak samo niesienie czegoś w rękach – jak głosi słynna sentencja: dobrze spakowany harcerz nie niesie nic w rękach. Przy pakowaniu się na biwak zdecydowanie należy postawić na minimalizm, każdą rzecz trzeba przenieść, a z plecakiem zmieścić się do pociągu. Uwzględnijcie to Druhowie i zabierzcie jedynie najpotrzebniejsze rzeczy – głównym kryterium jest komfort termiczny i higiena, każda rzecz więcej to potencjalnie zbędny balast.

• Mundur zimowy – na wyjazd ubieramy się w mundur
  • Śpiwór i karimata
  • Kurtka, czapka – odpowiednie do pogody
  • Buty trekkingowe – na sobie
  • Buty na zmianę – klapki, tenisówki itp.
  • Koszulki, bielizna
  • Polar/bluza/sweter
  • Spodnie długie (oprócz spodni mundurowych)
  • Artykuły higieniczne (ręcznik, płyn, szczoteczka, pasta, dezodorant)
  • Kubek, menażka (jedna, nie więcej) i niezbędnik
  • PAKIET BISZKOPTA (długopis, ołówek i notatnik; karta na stopień; nóż; zapałki i kora brzozowa; 1m mocnego sznurka; 5zł; opcjonalnie książeczka sprawności, ABC harcerza, kompas)
  • Dobra latarka
  • Karty na stopnie (dostępne w zakładce POBIERALNIA, jeżeli ktoś jeszcze nie wydrukował lub zgubił)
  • Ewentualnie mały plecak
  • proporzec zastępu
  • LEGITYMACJA!
  • JEDZENIE – szczegóły doślą zastępowi

Każdy zastępowy zabiera ze sobą jeden telefon z dostępem do internetu i aparatem. POZOSTALI HARCERZE NIE ZABIERAJĄ TELEFONÓW I INNYCH URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH!

Link do poradnika jak się pakować stworzonego wiele lat temu przez jednego z naszych instruktorów: https://www.youtube.com/watch?v=u2CnKQlrllE

Do zobaczenia!