Biwak drużyny – Goleniów 2023

Spotykamy się w piątek, 24 marca o godz. 17:45 na dworcu Szczecin Dąbie (pociąg odjeżdża o godz. 18:00). Nocleg mamy zapewniony w harcówce Hufca ZHP Goleniów na ul. ul. Konstytucji 3 Maja 47. Z biwaku wracamy w niedzielę, 26 marca, tak, że o 12:03 będziemy na stacji Szczecin Dąbie (istnieje opcja, że dążymy też na wcześniejszy pociąg i będziemy około 20 minut wcześniej).

!!! ZABIERAMY LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ – PODBITĄ I PODPISANĄ !!!

Do wzięcia udziału w biwaku niezbędne jest uregulowanie składek związkowych (conajmniej za jeden kwartał).

Składka programowa za biwak wynosi 25 zł i jest płatna do czwartku, 23 marca na konto drużyny. Prosimy tytułować przelew „Składka programowa [IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA] – Biwak w Goleniowie 2023„.

Pakujemy się w średniej wielkości plecak (ok. 30-40l: zawsze lepiej spakować się w większy i mieć trochę luzu, niż upychać rzeczy w za mały pleca – będzie się gorzej układać na plecach i ciężej się taki nosi). Przypominamy o zasadzie, że dobrze spakowany harcerz nie niesie nic w rękach. To co jest przytroczone do plecaka nie powinno się bujać ani obijać.

Jako poradnik polecamy jeden ze starych fimów instruktażowych stworzonych przez harcerzy z naszego Szczepu 🙂 (oczywiście uwzględniamy te rzeczy, które będą wymienione w liście poniżej).

Lista rzeczy do zabrania

• Mundur zimowy – na wyjazd ubieramy się w mundur
  • Mały plecak
  • Śpiwór i karimata
  • Ciepła kurtka, czapka, rękawiczki
  • Buty trekingowe/zimowe
  • Buty na zmianę (klapki, tenisówki itp.)
  • Koszulki, bielizna, bielizna termiczna
  • Polar/bluza/sweter
  • Spodnie długie (oprócz spodni mundurowych)
  • Artykuły higieniczne (ręcznik, płyn, szczoteczka, pasta, dezodorant)
  • Kubek i niezbędnik
  • Nóż
  • Latarka
  • Notatnik/zeszyt + 2 długopisy
  • Igła, nitki (biała, czerwona, granatowa)
  • Mały termos (opcjonalnie, ale polecane)
  • Karty na stopnie
  • Książeczkę sprawności (kto ma)
  • Jedzenie na podróż, 2 śniadania i 2 kolacje (podział kto, co, niżej)
  • Kieszonkowe
  • Proporce zastępów 😉
  • PRAWIDŁOWO WYPEŁNIONE I PODPISANE KARTY OBOZOWE (jeżeli dotyczy)

Każdy zastępowy może zabrać jeden telefon z dostępem do internetu i aparatem. RESZTA NIE ZABIERA TELEFONÓW I INNYCH URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH. Jeśli jednak ktoś weźmie, sprzęt będzie konfiskowany przez kadrę na czas wyjazdu. Kadra nie bierze wtedy odpowiedzialności za konfiskowany sprzęt.

Dodatkowo poszczególne zastępy:

• Puchacze – ogórki, pasztety
  • Bieliki – keczup, sery, chleby

W razie pytań, kontaktu z dzieckiem w trakcie wyjazdu proszę się kontaktować z poszczególnymi członkami kadry drużyny:

• pwd. Oskar Grodek HR (drużynowy) – 517 251 133
  • ćw. Maciej Mazan (przyboczny) – 690 927 046