Czuwaj!
Zgodnie z poprzednimi informacjami poniżej znajdują się szczegóły zbliżającego się biwaku.
W dniach 05-07 stycznia 2024r. odbędzie się biwak drużyny w Świnoujściu. Naszą bazą noclegową będzie Harcówka III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego.
Spotykamy się w piątek o godzinie 18:00 na stacji Szczecin Dąbie (pociąg odjeżdża o godz. 18:25).
Planowo biwak zakończymy na tej samej stacji w niedzielę o godz. 13:50 (pociąg przyjeżdża o godz. 13:38).
Koszt biwaku wynosi 65zł (+ nie można zapomnieć o składce rocznej, o czym niżej), prosimy o tytułowanie składki w następujący sposób – „Składka programowa – [IMIĘ I NAZWISKO HARCERZA] biwak Świnoujście 2024” na numer konta drużyny – 81 1020 1026 0000 1102 0475 2327.
Potwierdzeniem udziału w biwaku stanowi wpłynięcie składki na konto – najpóźniej do środy, 3 stycznia 2024r. do godziny 17:00. W razie opóźnienia wpłaty prosimy o kontakt z drużynowym.
składka roczna
Przed biwakiem ze względu na ubezpieczenie należy uiścić również składkę roczną. Zachęcamy do wpłaty pełnej kwoty – 370 zł (lub 320 w przypadku rodzeństwa) [w związku z uchwałą Zarządu Okręgu o podniesieniu składki związkowej doszło do zmiany kwoty – w pierwotnej wersji opublikowanej przed uchwałą składka była o 20 zł niższa] , ponieważ regulując składkę za drużynę w styczniu otrzymujemy 10% bonifikaty i w ten sposób większa część składki zostaje do wykorzystania na potrzeby drużyny. Oczywiście możliwa jest też płatność kwartalna (93 zł/kwartał), a w przypadku trudnej sytuacji materialnej również miesięczna (30 zł/miesiąc). W razie pytań prosimy o kontakt z drużynowym.
W związku ze zmianą wysokości składki w przyszłości będziemy prosić o uzupełnienie rodziców, którzy wpłacili od razu pełną kwotę 350 zł, a w przypadku opłacenia kwartalnego dojdzie do wyrównania poprzez zmiany wysokości przyszłych przelewów. Nie trzeba przed biwakiem wyrównywać różnicy zaistniałej wraz z uchwałą Zarządu Okręgu.
Lista rzeczy do zabrania:
Pamiętajcie Druhowie, aby pakować się samemu – warto to ćwiczyć. Na ostatnim biwaku część harcerzy miała zdecydowanie za dużo rzeczy. Pakujemy się w jeden plecak, a jeśli przytraczamy coś do niego, to musi się sztywno trzymać. Niedopuszczalne są wiszące poniżej plecaka buty, czy wypadająca karimata. Bardzo utrudnia to marsz. Tak samo niesienie czegoś w rękach – jak głosi słynna sentencja: dobrze spakowany harcerz nie niesie nic w rękach. Przy pakowaniu się na biwak zdecydowanie należy postawić na minimalizm, każdą rzecz trzeba przenieść, a z plecakiem zmieścić się do pociągu. Uwzględnijcie to Druhowie i zabierzcie jedynie najpotrzebniejsze rzeczy – głównym kryterium jest komfort termiczny i higiena, każda rzecz więcej to potencjalnie zbędny balast.
- Mundur zimowy – na wyjazd ubieramy się w mundur
- Śpiwór i karimata
- Kurtka, czapka – odpowiednie do pogody
- Buty trekkingowe – na sobie
- Buty na zmianę – klapki, tenisówki itp.
- Koszulki, bielizna
- Polar/bluza/sweter
- Spodnie długie (oprócz spodni mundurowych)
- Artykuły higieniczne (ręcznik, płyn, szczoteczka, pasta, dezodorant)
- Kubek, menażka (jedna, nie więcej) i niezbędnik
- PAKIET BISZKOPTA (długopis, ołówek i notatnik; karta na stopień; nóż; zapałki i kora brzozowa; 1m mocnego sznurka; 5zł; opcjonalnie książeczka sprawności, ABC harcerza, kompas)
- Dobra latarka
- Karty na stopnie (dostępne w zakładce POBIERALNIA, jeżeli ktoś jeszcze nie wydrukował lub zgubił)
- Ewentualnie mały plecak
- proporzec zastępu
- LEGITYMACJA!
- JEDZENIE – szczegóły doślą zastępowi
Każdy zastępowy zabiera ze sobą jeden telefon z dostępem do internetu i aparatem. POZOSTALI HARCERZE NIE ZABIERAJĄ TELEFONÓW I INNYCH URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH!
Link do poradnika jak się pakować stworzonego wiele lat temu przez jednego z naszych instruktorów: https://www.youtube.com/watch?v=u2CnKQlrllE
Do zobaczenia!