Spotykamy się w piątek, 2 grudnia o godz. 6:00 na dworcu Szczecin Główny (pociąg odjeżdża o godz. 6:34). Jest jeszcze szansa, że będziemy mogli wyjechać z dworca Szczecin Dąbie, ale o tym w razie czego będziemy informować. Nocleg mamy zapewniony w Katolickim Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Paulińskiej 14. Z biwaku wracamy w niedzielę 4 grudnia i planowo przyjeżdżamy do Szczecina o 16:32.
!!! ZABIERAMY LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ – PODBITĄ I PODPISANĄ !!!
Pakujemy się w średniej wielkości plecak (ok. 30-40l: zawsze lepiej spakować się w większy i mieć trochę luzu, niż upychać rzeczy w za mały pleca – będzie się gorzej układać na plecach i ciężej się taki nosi). Przypominamy o zasadzie, że dobrze spakowany harcerz nie niesie nic w rękach. To co jest przytroczone do plecaka nie powinno się bujać ani obijać.
Jako poradnik polecamy jeden ze starych fimów instruktażowych stworzonych przez harcerzy z naszego Szczepu 🙂 (oczywiście uwzględniamy te rzeczy, które będą wymienione w liście poniżej).
Lista rzeczy do zabrania
- Mundur zimowy – na wyjazd ubieramy się w mundur
- Mały plecak
- Śpiwór i karimata
- Ciepła kurtka, czapka, rękawiczki
- Buty trekingowe/zimowe
- Buty na zmianę (klapki, tenisówki itp.)
- Koszulki, bielizna, bielizna termiczna
- Polar/bluza/sweter
- Spodnie długie (oprócz spodni mundurowych)
- Artykuły higieniczne (ręcznik, płyn, szczoteczka, pasta, dezodorant)
- Kubek i niezbędnik
- Nóż
- Latarka
- Notatnik/zeszyt + 2 długopisy
- Igła, nitki (biała, czerwona, granatowa)
- Mały termos (opcjonalnie, ale polecane)
- Karty na stopnie
- Książeczkę sprawności (kto ma)
- KTO NIE ODDAŁ – KARTY HARCERZA (BEZ TEGO NIE BĘDZIE MOŻLIWE UCZESTNICZENIE W WYJEŹDZIE)
- Jedzenie na podróż, 3 śniadania i 2 kolacje (podział kto, co, niżej)
- Kieszonkowe
- Proporce zastępów 😉
Każdy zastępowy może zabrać jeden telefon z dostępem do internetu i aparatem. RESZTA NIE ZABIERA TELEFONÓW I INNYCH URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH. Jeśli jednak ktoś weźmie, sprzęt będzie konfiskowany przez kadrę na czas wyjazdu. Kadra nie bierze wtedy odpowiedzialności za konfiskowany sprzęt.
Dodatkowo poszczególne zastępy:
- Bieliki – ogórki, pomidory, pasztety
- Puchacze – keczup, sery, chleby
W razie pytań, kontaktu z dzieckiem w trakcie wyjazdu proszę się kontaktować z poszczególnymi członkami kadry drużyny:
- pwd. Oskar Grodek HR (drużynowy) – 517 251 133
- ćw. Maciej Mazan (przyboczny) – 690 927 046
- ćw. Fabian Grodek (przyboczny) – 502 984 573