Turniej Drużyn Leśnych

Czuwaj!

Druhowie, ledwo opadł kurz po zmaganiach na Turnieju Drużyn Puszczańskich, którego zwycięzcą okazała się nasza bratnia drużyna, 8 SDH „Płomień, stając się Drużyną Rzeczypospolitej, czyli najlepszą drużyną harcerzy w Polsce! Tymczasem na horyzoncie rysuje się wyzwanie dla nas – Turniej Drużyn Leśnych.

W Turnieju tym zmierzą się najlepsze drużyny w Chorągwi, gdzie wsztstkie konkurencje będą sprawdzeniie efektów naszej całorocznej pracy harcerskiej, a zwycięska jednostka otrzyma tytuł Drużyny Orlej. Dlatego mobilizujemy się i szykujemy na nadchodzące wyzwania!

Wydarzenie to odbędzie się w najbliższy weekend, 14-16 października. Spotykamy się w piątek, 14 października o godzinie 17:50 przy fontannie na Skwerze im. Janiny Szczerskiej, przy placu Kościuszki (https://goo.gl/maps/pDVhLFpPDmZ2YhKe8). Nocleg jest zapewniony przez Organizatorów w budynku Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie na ul. Bolesława Śmiałego. Koniec planowany jest na niedzielę, 16 października około godziny 12:30.

Wyżywienie jest zapewnione przez organizatorów, natomiast każdy harcerz ma do zabrania:

  • pełne umundurowanie zimowe
  • karmimatę i śpiwór
  • niezbędnik (sztućce)
  • menażka i kubek
  • pakiet biszkopta (zapałki, sznurek, kora brzozowa, nóż, długopis, notatnik)
  • na zastęp:
    – proporzec
    – apteczkę
    – kociołek i sprzęt do gotowania (2 deski do krojenia, 2 miski, długa łyżka do miesznia)

Składka na udział w Turnieju wynosi 55 zł/osobę. Pieniądze przelewamy na konto drużyny (szczegóły w zakładce KONTA) i tytułujemy „Składka programowa – Turniej Drużyn Chorągwi 2022”. Termin płatności to wtorek, 11 października.

Prosimy o potwierdzenie obecności zastępowym lub kadrze. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w dużym gronie i pokażemy się reszcie drużyn z Chorągwi z jak najlepszej storny!